Konflikt jest stale obecny w naszym życiu zawodowym, społecznym i prywatnym. Przedzieramy się przez codzienne konflikty jak przez pole bitwy, wypatrujšc zagrożeń lub szukajšc okazji do ataku. Pragniemy wygrać za wszelkš cenę lub w porę uciec. Nieodłšcznie towarzyszy nam strach we wszystkich odmianach: od subtelnego niepokoju, gdy kłócimy się o drobiazgi, do przerażenia i paniki, gdy walczymy o ważne sprawy. Strach przed konfrontacjš zamienia każdy konflikt w osobisty dramat. To bardzo smutne chwile, gdy spostrzegamy, że to lęk podyktował słowa, które wypowiedzielimy i gdy zdajemy sobie sprawę, że włanie ucieklimy od problemu.
Czy to jest silniejsze od nas? Czy możemy rozwinšć postawę, która nie będzie zależna od codziennej hutawki nadziei i lęków? Jak dostrzec konflikt zbudowany na lęku? Jak stanšć z nim twarzš w twarz i zaakceptować? Czy można odnaleć w konflikcie własnš mšdroć? Czy można go przekształcić w twórcze dowiadczenie, majšce potężny, pozytywny wpływ na nas i otoczenie?
Prowadzšcy:
Aczarya Fleet Maull był bardzo bliskim uczniem Czogyama Trungpy Rinpocze, obecnie za jest uczniem jego następcy, Sakyonga Miphama Rinpocze. Ukończyl studia z buddyzmu i psychologii na Uniwersytecie im. Naropy.W 1989 roku Aczarya Maull założył Prison Dharma Network, organizację krzewišcš medytację wród osadzonych w więzieniach oraz wychowawców. Zajmuje się również pomocš dla osób miertelnie chorych. Jest takze twórcš Peacemaker Institute, organizacji krzewišcej pokojowe sposoby wprowadzania zmian społecznych i organizujšcej odosobnienia w miejscach naznaczonych bolesnymi konfliktami (m. in. tzw. "odosobnienia uliczne" oraz odosobnienia w Rwandzie i Palestynie). Co roku przyjeżdża do obozu zagłady w Owięcimu na odosobnienie zatytułowane "Dawanie wiadectwa". Aczaria Maull jest także spadkobiercš mistrza zen Rosziego Berniego Glassmana oraz w pełni uprawomocnionym nauczycielem zen, czyli sensei, w tradycji Soto Maezumiego Rosziego. Jest autorem ksišżki pt. "Dharma w piekle".
Więcej informacji o nauczycielu oraz projektach, z którymi jest zwišzany:
http://shambhala.org/teachers/acharya/fmaull.php
http://prisondharmanetwork.org/
http://www.prisondharmanetwork.net/
http://peacemakerinstitute.org/
http://www.peacemakerinstitute.net/
http://www.upaya.org/bwd/programs.php
Miejsce: ródmiejski Orodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków
Termin:
10 listopada 2012, sobota, 9.00 18.00 program
11 listopada 2012, niedziela, 9.00 17.00 program
Rejestracja:
http://www.szambala.pl/details_program.php?id=114013
Więcej informacji:
e-mail: szambala.krakow@gmail.com
telefon: +48 501 363 433
|