Archiwizowanie to brzmi jak nuda? Zarówno tych, którzy sš przekonani, że tak być nie musi, jak i tych (jeszcze!) nieprzekonanych, zapraszamy na drugie spotkanie naszego cyklu, które powięcone będzie cyfrowym archiwom lokalnych społecznoci.
Zaproszeni gocie Lise den Brok (Northern Ireland Community Archive) oraz Katarzyna Ziętal (Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej) opowiedzš o metodach tworzenia cyfrowych archiwów i pracy ze społecznociš oraz sposobach ewaluacji tego rodzaju projektów.
Lise den Brok holenderska muzeolożka pracujšca w Irlandii Północnej. W ramach stażu w Causeway Museum Service uczestniczyła w projekcie Northern Ireland Community Archive, gdzie odpowiedzialna była za stworzenie, moderację i ewaluację cyfrowego archiwum entuzjastycznej grupy starszych mieszkańców Coleraine pochodzšcych z Indii i Sri Lanki Asia over 50s Club. Od 2011 roku zwišzana jest także z firmš projektujšcš wystawy Tandem Design.
Katarzyna Ziętal ukończyła studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, od 5 lat pracuje w Fundacji Orodka KARTA, obecnie przy projekcie Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej prowadzšc szkolenia dla uczestników programu i oferujšc wsparcie merytoryczne bibliotekom należšcym do sieci CATL.
Spotkanie będzie częciowo prowadzone w języku angielskim.
Zapraszamy 10 maja o godz. 17.00 do Małopolskiego Instytutu Kultury, ul. Karmelicka 27, III p.
Cykl spotkań organizowany jest we współpracy z Innym Muzeum, w ramach projektu Strategie partycypacyjne w instytucjach dziedzictwa kulturowego, który realizowany jest przez Koło Naukowe Studentów MISH UJ przy wsparciu Fundacji Studentów i Absolwentów UJ Bratniak oraz pod patronatem Katedry Performatyki UJ.
|