Wystšpiš:
LAUREACI I UCZESTNICY KONKURSU CHOREOGRAFICZNEGO 3
2
1
TANIEC
HELENA GANJALYAN LADY Ł. UNICUT.
choreografia i wykonanie: Helena Ganjalyan
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
ZUZANNA KASPRZYK PAINKILLER
choreografia, taniec: Zuzanna Kasprzyk
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
JOANNA GÓRSZCZYK/DARIUSZ MAŁOJŁO PANIE PROSZĽ PANÓW
choreografia i wykonanie: Joanna Górszczyk/Dariusz Małojło
(Pracownia METAfizyczna, Kraków)
KATARZYNA GOCAŁ/MICHAŁ WONICA SPEED DATES
choreografia: Daniela Komędera
wykonanie: Katarzyna Gocał/Michał Wonica
(PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
3
2
1
TANIEC to konkurs choreograficzny skierowany do poczštkujšcych choreografów, poszukujšcych własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi. Tegoroczna edycja odbyła się 12 marca 2012 roku. Do konkursu można było zgłaszać prace solowe, duety oraz tria. Zgłoszenia napływały z całej Polski. Ostatecznie w konkursie zaprezentowanych zostało 15 choreografii. Organizatorami konkursu sš Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowski Teatr Tańca.
KRAKOWSKI TEATR TAŃCA
KWADRYGA NA TRZECH
work in progress
choreografia: Eryk Makohon
scenografia: Eryk Makohon
występujš: Bartosz Kwapień, Paweł Łyskawa, Sebastian Lenart (Pracownia METAfizyczna)
forma, proporcja, faktura, kontrapost, bryła, wiatłocień, kompozycja spiralna, złota proporcja, rytm, skala, relief, statyka, konstrukcja, gęstoć, dynamika, grupa, ciężar, porzšdek, architektura, materia, anatomia, trójwymiarowoć, przestrzeń
Wykonane do oglšdania głównie dookolnego, rzadziej do spoglšdania z góry lub z dołu. Może posiadać fakturę lub kolor. Można je klasyfikować ze względu na skalę. Technika wykonania zależy od użytego materiału
bilet: 20 zł
(rezerwacja, tel.: 12 430 50 90)
Scena SCKM
Wietora 15
KRAKOWSKI TEATR TAŃCA dawniej Teatr Tańca GRUPAboso (1996 2008), powstał w 2008 roku. Od kilku lat działa przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie realizuje przyjętš wczeniej strategię artystycznš oraz misję edukacyjnš. Teatr swoich scenicznych wypowiedzi nie zamyka w artystycznym monologu, przeciwnie każdy kolejny spektakl to próba rozmowy z widzem. Teatr jest metafizycznš przestrzeniš wymiany myli tancerzy, ich dowiadczenia, a także miejscem wyzwania i rozwoju ich artystycznych osobowoci.
Proces, poszukiwanie, ruchowa i emocjonalna prawda oraz rozwój to najważniejsze pojęcia w słowniku grupy. Stšd włanie pozytywna anachronicznoć teatru, który rezygnuje z pracy projektowej, koncentrujšc się na wspólnym, długotrwałym poszukiwaniu w przeróżnych, czasem bardzo odległych dziedzinach, szukajšc często inspiracji także w polskiej tradycji teatralnej. Teatr pragnie stać się interaktywnš platformš, laboratorium, w którym proces stanie się równie ważny co rezultat pracy, a rozwój i nowe dowiadczenie będzie ważniejsze niż z góry założony efekt.
Krakowski Teatr Tańca funkcjonuje w oparciu o wysiłek i zaangażowanie grupy
tancerzy i choreografa.
Ich działania obejmujš nie tylko pracę artystycznš i edukacyjnš, ale także technicznš i organizacyjnš, co wynika z braku stałej zawodowej struktury organizacyjnej.
W 2008 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie artystycznych i edukacyjnych działań Teatru. Stowarzyszenie jest producentem wszystkich spektakli Teatru.
Krakowski Teatr Tańca jest współorganizatorem cyklicznych warsztatów tańca współczesnego z pedagogami z Polski i zagranicy, konkursu choreograficznego 3
2
1
TANIEC oraz festiwalu tańca współczesnego SPACEr, który odbędzie się 1,2 i 3 maja w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
Przy Teatrze działa Pracownia METAfizyczna oraz SZtUKAtorium, laboratorium choreograficzne Teatru.
www.krakowskiteatrtanca.pl
www.festiwaltancawspolczesnego-spacer.pl
|