Potrzeba Ťwyobrani miłosierdziať, aby przyjć z pomocš dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w wiecie różnorakich uzależnień lub przestępstwa; aby nieć radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmujš wewnętrznš walkę ze złem. Apel bł. Jana Pawła II z 2002 roku nie pozostał bez echa. Już po raz 6. rusza projekt Mieć wyobranię miłosierdzia przygotowujšcy małopolskš młodzież do niesienia pomocy ludziom potrzebujšcym.
- Jest to konkretne wypełnienie papieskiego testamentu, jakim jest jego nauczanie. Chcemy w ten sposób budować żywy pomnik Papieża-Polaka. podkrela Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Głównym celem projektu jest wzbudzenie w młodym pokoleniu wrażliwoci społecznej opartej na uniwersalnych wartociach . Odbywa się to poprzez pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, propagowanie idei wolontariatu i jego rozwój w małopolskich placówkach owiatowych oraz zachęcanie młodzieży do działania na rzecz potrzebujšcych.
Od 2007 roku w projekt Mieć wyobranię miłosierdzia zaangażowało się już ponad 25 tysięcy uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Dzięki nim tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało ponad 26 tysięcy osób. Dla najaktywniejszych uczestników projektu jest również przewidziana nagroda. W tym roku jest niš wyjazd do Rzymu.
Zgłoszenia do tegorocznej edycji projektu Mieć wyobranię miłosierdzia przyjmowane sš do 10 kwietnia br. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej www.franciszkanska3.pl.
|