POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
29-03-2022      -  
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
Dziedzictwo przemysłowe: zarzšdzanie i rewitalizacja. Spotkania autorskie
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida

os. GĂłrali 5
31-959 KrakĂłw
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13

http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
Spotkanie online na platformie ClickMeeting oraz transmisja na Facebooku
19:00
WSTĘP WOLNY       
 
Wydarzenia inne
Wstęp wolny. Obowišzujš zapisy na: https://okn.clickmeeting.com/dziedzictwo-przemyslowe-zarzadzanie-i-rewitalizacja/register. Limit miejsc w pokoju webinarowym: 50 osób.

Spotkanie autorskie online z dr Agnieszkš Konior wokół ksišżki „Zarzšdzanie dziedzictwem kulturowym w kontekœcie procesu rewitalizacji obszarów poprzemysłowych”.
Prowadzenie: Urszula Tłomak, dr Jarosław Klaœ.

Organizator: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa. Partner: Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK. Limit miejsc w pokoju webinarowym: 50 os.

Ksišżka dr Agnieszki Konior porusza kwestię tego, w jaki sposób dziedzictwo kulturowe może być wykorzystywane w rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Omówiono w niej pięć kluczowych dla polskiej rewitalizacji obszarów przemysłowych: Księży Młyn w Łodzi, Nikiszowiec w Katowicach, Starš Kopalnie w Wałbrzychu, Wyspę Młyńskš w Bydgoszczy oraz Zabłocie w Krakowie. Wnioski w niej zawarte można także odnieœć do rewitalizacji pozostałych obszarów miejskich. W ksišżce starano się wskazać, że wykorzystania dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacyjnych nie można powišzać tylko z odnowš zabytkowych budynków – to proces znacznie szerszy, obejmujšcy również niematerialne aspekty, majšcy wpływ na działania w sferze społecznej i gospodarczej.

Konior Agnieszka (2021), Zarzšdzanie dziedzictwem kulturowym w kontekœcie procesu rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, Kraków: Wydawnictwo Attyka.

Z ksišżkš można zapoznać się tutaj: http://www.attyka.net.pl/userdata/public/assets/zarzadzanie%20dziedzictwem%20kulturowym.pdf?fbclid=IwAR3Ov6BJ1mmVO3zPF8yKcMO4XF8M8tfBsKBTLWt_ZOIhhPN-d3wZQvb0bbU

Agnieszka Konior – pracuje w Zakładzie Zarzšdzania Kulturš, w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prezes Instytutu Badań Organizacji Sektora Kultury – IBOK. W 2019 roku obroniła pracę doktorskš w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie nauk o zarzšdzaniu. Przewodniczšca komitetu organizacyjnego konferencji: Badania w sektorze kultury (2020) i Badania publicznoœci w instytucjach kultury (2019). Współpracuje z Krakowskim Biurem Festiwalowym przy realizacji programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO tworzšc cykl spacerów literackich po Krakowie. Członek zespołu następujšcych projektów badawczych dofinansowanych w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Obserwatorium Kultury: Szlaki kulturowe jako medium zmian w kulturze (2015-2016), Œwiatowe Dni Młodzieży 2016 jako fenomen społeczny, kulturowy i religijny (2016). Interesuje się zagadnieniami zwišzanymi z zarzšdzaniem dziedzictwem kulturowym, turystykš kulturowš i metodologiš badań w kulturze.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Oœrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
 
https://okn.edu.pl
Miejsce:
Spotkanie online na platformie ClickMeeting oraz transmisja na Facebooku
 
Godz.
19:00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury