Czy przygotowujšc ofertę kulturalnš, mamy na uwadze perspektywę osób z niepełnosprawnociš intelektualnš? Jak często uwzględniamy potrzeby i zainteresowania osób ze spektrum autyzmu? To temat, który często umyka, także podczas audytu dostępnoci instytucji kultury. Tymczasem wystarczy odrobina empatii i wiedzy, w tym
wsparcie dowiadczonego przewodnika na dobry poczštek!
Podczas webinaru przedstawimy sytuację tej różnorodnej grupy odbiorców i odbiorczyń instytucji kultury. Omówimy podstawy dostępnoci i dobre praktyki, które realizujš muzea, teatry i inne podmioty.
Szkolenie poprowadzi Rafał Lis historyk sztuki, trener i społecznik. Koordynator wolontariatu i koordynator dostępnoci w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wdrażał procesy zwišzane z dostępnociš w instytucjach kultury i instytucjach wsparcia biznesu. Aktywista na rzecz dostępnej kultury i sztuki. Autor audiodeskrypcji dzieł sztuki i architektury Edukator specjalizujšcy się we współpracy ze rodowiskiem osób z niepełnosprawnociami intelektualnymi lub kondycjš ze spektrum autyzmu.
Kiedy: 04.06.2020 godz. 11.00
Link do zapisów: https://forms.gle/wYdbgxz6WrGmDX5q6
W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymajš bezporedni link do aplikacji ZOOM, za porednictwem której odbędzie się webinar. Udział bezpłatny.
Osoby, które nie zapiszš się na wydarzenie, będš mogły oglšdać streaming spotkania na żywo. Link do transmisji: http://mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.
Uwaga: osoby, które chcš skorzystać z tłumaczenia, szczególnie zachęcamy do zapisywania się i udziału w spotkaniu za pomocš ZOOM-a umożliwia to najlepszš widocznoć tłumaczki PJM.
mat. Małopolski Instytut Kultury
|