Dołšcz do akcji, dzięki której zwykłe rzeczy przejdš do historii, a nawet stanš się legendš. TWOJE RZECZY. Czy przyszło Ci kiedy do głowy, że przedmioty, których na co dzień używasz, mogš trafić do stuletniej muzealnej kolekcji?
Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna przygotowania do stworzenia zbioru przedmiotów, które zawiadczš o sposobach radzenia sobie z dziwnš rzeczywistociš, w jakiej się znalelimy. Trochę już o nich wiemy, dzięki odpowiedziom na ankietę Nasze życie w czasach zarazy. Wierzymy, że rzeczy pomogš nam w przyszłoci opowiedzieć o tym, co teraz przeżywamy.
Nie możemy teraz prowadzić aktywnej zbiórki przedmiotów. Ale już dzi chcemy Was zaprosić do współtworzenia Kolekcji w kwarantannie. ZRÓBMY TO RAZEM. Wspólnie wybierzmy rzeczy, które mogłyby się znaleć w zbiorze zwišzanym z czasem zarazy. Te, które wysunęły się na pierwszy plan i te, które wkradły się do naszej codziennoci, zmieniajšc nasze domowe praktyki.
Przecież każdego dnia używamy rzeczy. Jakie przedmioty teraz uznajemy za niezbędne? Ważne? Czego potrzebujemy, żeby przeżyć, sprawnie funkcjonować, poprawić sobie nastrój, nie zapomnieć, kim jestemy?
Zapraszamy zatem do dzielenia się zdjęciami przedmiotów (także nagraniami dwiękowymi i filmowymi, dokumentujšcymi sposoby ich użycia). Do ledzenia powstajšcej kolekcji, komentowania, dzielenia się dowiadczeniami, zabierania głosu. Niech to miejsce stanie się polem negocjowania najważniejszych treci i sposobów ich interpretacji.
Nie wiemy, jak Muzeum będzie funkcjonować w najbliższej przyszłoci. Ale marzymy, że Kolekcję w kwarantannie będziemy mogli pokazać na wystawie. I że wszyscy się tam spotkamy.
Dołšcz do grupy Kolekcja w kwarantannie na portalu Facebook.
Możesz skontaktować się z nami także pod adresem: naszezycie@etnomuzeum.eu.
mat. Muzeum Etnograficzne w Krakowie
|