Kraków jest miejscem, które należy z młodymi ludmi odkrywać i przywracać pamięć o jego historii.
W ramach naszych działań edukacyjno artystycznych dla dzieci i młodzieży proponujemy:
KONKURS LITERACKI, PLASTYCZNY I FILMOWY - KRAKÓW - STARE MIASTO, WIECI Z PODWÓREK, ULIC I ZAUŁKÓW
Konkurs na prace literackie w formie krótkich utworów tj.: opowiadanie, esej, reportaż zapis z pamiętnika, wywiad, zawierajšcych rejestrację młodego obserwatora życia codziennego Dzielnicy I lub opis wybranych fragmentów historii tej częci Krakowa, losów mieszkańców, znaczšcych historycznych wydarzeń, ladów wielokulturowego dziedzictwa, oraz wkładu wybitnych twórców, artystów krakowskich w rozwój kultury i sztuki polskiej.
Konkurs na prace: plastyczne prezentujšce miejsca, ulice, podwórka i zabytki Dzielnicy I Krakowa, wykonane w dowolnej technice malarskiej oraz filmowe reportaże, animacje, prezentacje multimedialne nawišzujšce do historii i współczesnoci dzielnicy
Uczestnicy konkursów będš mieli okazję wyrazić w artystycznej formie swoje emocje, obserwacje współczesnego oblicza Krakowa oraz wiedzę o dawnych czasach, historii miejsc i zabytków. Jednoczenie projekt stwarza uczniom możliwoć sprawdzenia swoich umiejętnoci artystycznych, rozwoju indywidualnych zainteresowań literackich, plastycznych, filmowych. Wiedzę o dawnych czasach uczestnicy będš mogli pogłębiać w czasie zwiedzania, zorganizowanych wycieczek, prelekcji, warsztatów edukacyjnych. Na zakończenie projektu odbędzie się spotkanie laureatów konkursów, uczestników warsztatów, nauczycieli, przedstawicieli instytucji. W czasie spotkania zostanš zaprezentowane nagrodzone prace literackie, plastyczne, filmy oraz odbędzie się promocja wydawnictwa zawierajšcego wybrane, nagrodzone prace literackie i plastyczne.
Realizacja projektu przyczynia się do popularyzacji zainteresowań uczniów historiš i lokalnym dziedzictwem kulturowym, wzmacnia postawy otwartoci, szacunku dla dziedzictwa kulturowego i przypomina o polskiej tradycji wielokulturowoci i tolerancji.
Prace wraz z wypełnionš kartš zgłoszenia prosimy przesłać do 02.12. 2019 na adres SCKM 31-067 Kraków, ul. Wietora 15, również w wersji elektronicznej na noniku CD lub e-mailowo: utarasek@sckm.krakow.pl
|