Spotkanie powięcone ksišżce Dominiki Słowik pt. Atlas: Doppelganger. Wstęp wolny.
Oko, które bacznie obserwuje hipnotycznš rzeczywistoć
Transowy, mocny, znakomity debiut, w którym to, co pospolite, brudne, tandetne na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne. W szarym blokowisku lšska czasów transformacji odradza się Macondo i zarazem Ulica Krokodyli. Zdegradowany wiat podwórek i magicznych labiryntów klatek schodowych opisany jest ostro, sugestywnie tak dobrze znanym autorce językiem blokowego kosmosu.
Przez swoje bogactwo i wieloć perspektyw powieć ta może być interpretowana na wiele sposobów. Tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy.
Doppelganger. Oko, które bacznie obserwuje hipnotycznš rzeczywistoć. Ucho, które wsłuchuje się w pulsujšcy rytm miejskich legend. Ręka, która kreli opowieć jak nikt przed niš.
ródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6139,Atlas-Doppelganger
DKK tworzš czytelnicy w różnym wieku. Łšczy ich pasja czytania i poznawania nowych ksišżek. Klubowicze spotykajš się raz w miesišcu, żeby dyskutować o wczeniej wybranej i przeczytanej ksišżce. DKK to wspólny projekt Instytutu Ksišżki i bibliotek wojewódzkich, który promuje czytelnictwo. Uczestnikiem DKK może być każdy to propozycja dla osób, które lubiš czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę ksišżkę przeczytać i polecić jš innym. Spotykajšcy się nie muszš prowadzić poważnych dyskusji literackich, ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest to, jakie wrażenie wywarła na nich ksišżka.
Zasady dyskusji:
- szanujemy opinie innych,
- nie oceniamy gustów czytelniczych członków grupy - im więcej różnych opinii tym lepiej,
- nie wszystkie lektury przypadnš nam do gustu, ale mimo to spróbujemy je przeczytać,
- przychodzimy na spotkanie nawet, jeli nie udało się nam dokończyć lektury,
- każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta bšd też ile swojego czasu może spędzać z grupš,
- jestemy otwarci na nowych autorów i nowe ksišżki,
- przede wszystkim mamy się dobrze bawić!
Szczegółowe informacje:
Biblioteka Orodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, biblioteka[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/biblioteka-okn
www.facebook.com/oknorwid
|