Wszystkich fanów klimatów etno i afro zapraszamy na koncert nowej, krakowskiej grupy grajšcej muzykę perkusyjnš Afryki Zachodniej, który uwietniš nasi gocie Kuba Lichwa oraz Aneta Szlacheta. Jeżeli będš chętni, to po koncercie planujemy wspólne jamowanie, więc wszelkich muzyków z kręgu zapraszamy z własnymi instrumentami ;).
Koncert będzie częciš cyklu wydarzeń zwišzanych z przyjazdem naszych goci, na które również serdecznie zapraszamy:
Warsztaty gry na bębnach djembe - https://www.facebook.com/events/1310925912341425/
Warsztaty tańca afrykańskiego - https://www.facebook.com/events/149620669048043/
Warsztaty tańca dla matek z dziećmi - https://www.facebook.com/events/174912616471531/
Gdzie:
Pracownia pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
Kiedy:
20.04.18 godzina 21:00
Za ile:
20 zł Bilety do kupienia przy wejciu
O nas:
Grupa Changa zawišzała się na poczštku 2017 roku z inicjatywy Marcela Zambrzyckiego. Repertuar zespołu opiera się o energetyczne i jednoczenie transowe utwory inspirowane tradycyjnš muzykš perkusyjnš Afryki Zachodniej. Skład tworzš pasjonaci muzyki afrykańskiej i gry na bębnach z Krakowa Ewa Olszowska, Katarzyna Zadora, Andrii Vedomyr Volynko oraz Marcel Zambrzycki. Swoje aranżacje grupa wykonuje na tradycyjnym instrumentarium zachodnioafrykańskim m.in. djembe, bębnach basowych dundun, dzwonkach, balafonie oraz grzechotach. Mimo nieskomplikowanej budowy tych instrumentów, lata ewolucji rytmiki afrykańskiej pozostawiły niesamowite bogactwo różnych struktur rytmicznych wykonywanych w trakcie rozmaitych okazji takich jak więta, wesela, praca, obrzędy itd. Zapraszamy na rytmicznš podróż po naszych interpretacjach rytmów Czarnego Lšdu:)!
Wraz z nami wystšpiš: Kuba Lichwa pasjonat djembe z Wrocławia, szerzej znany m.in. z występów z zespołami Tiriba, Strefa Rytmu, City Bum Bum, oraz Aneta Szlacheta znakomita tancerka oraz pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Freaki Afryki. Poza ogromnym dowiadczeniem scenicznym i dydaktycznym, obydwoje mogš pochwalić się odbytymi podróżami do Afryki (Mali, Gwinea, Gambia, Senegal), podczas których, swojš wiedze i umiejętnoci poszerzali prosto od mistrzów tańca i muzyki afrykańskiej.
|