Zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Mikš i Krzysztofem Maćkowskim. W programie przewidziano dyskusję na kanwie ksišżki ich autorstwa Horyzonty Trakla. Trakls Horizonte.
Krzysztof Maćkowski to założyciel Fundacji Promocji Kultury Urwany Film, prozaik, reporter prasowy i telewizyjny, scenarzysta, wydawca. Autor powieci Raport Badeni z 2007 roku, za którš otrzymał nagrodę Krakowskiej Ksišżka Miesišca. Pracował m.in.: w Dzienniku Polskim i TVP. Autor licznych wywiadów, w tym zbioru rozmów Trakls Krieg. Wojna Trakla, a także rozmów z Czesławem Miłoszem i Ryszardem Kapucińskim. Autor reportaży z Polski, Albanii, Boni i Hercegowiny, Ukrainy, Turcji, Egiptu, Gwatemali, Meksyku, Peru, Boliwii, Indii, Nepalu i Tybetu. Jest pomysłodawcš i współautorem scenariusza serialu Wataha (HBO 2015), scenarzystš filmu fabularnego Kontrakt (2008). Biega w maratonach. Jest zagorzałym kibicem piłkarskim.
Janusz Mika to prezes Fundacji Promocji Kultury Urwany Film, dziennikarz, publicysta, prozaik, animator kultury, wydawca. Publikował m.in. w Dzienniku Polskim, Czasie Krakowskim, Tygodniku Powszechnym, Przekroju, wrocławskiej Ricie Baum i wielu innych. Przeprowadził setki wywiadów, m.in. z prof. Normanem Daviesem, o. Raniero Cantalamessš (kaznodziejš papieża Benedykta XVI), czy ikonš polskiego kina Barbarš Krafftównš. Ksišżkowo zadebiutował cyklem rozmów Obszary pokolenia (2002). W 2011 roku napisał scenariusz do przedstawienia Grudniowa noc. Trzy dekady wstecz. W 2012 roku został laureatem nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie na najlepsze opowiadanie ogłoszonym przez warszawski miesięcznik Bluszcz. W 2013 roku ukazała się jego powieć kryminalna Limeryki zbrodni. Od kilkunastu lat jest redaktorem krowoderskich Wiadomoci Lokalnych. W 2015 roku wydał zbiór rozmów Trakls Krieg. Wojna Trakla. Występował w punkowym zespole Wee Wees (1983-84); był liderem post-punkowej grupy Genezyp Kapen (1985-2002); w 2014 założył Formację Incydentalnš, z którš występuje na towarzysko-literackich eventach.
|