Kraków literacki. Szkice do portretu miasta - cykl wykładów i warsztatów literackich, stanowišcych próbę pokazania współczesnego Krakowa w całej jego symbolicznej niejednoznacznoci oraz w literackim kontekcie porównawczym do wizerunków innych miast, nie tylko polskich.
W projekcie zostanie szczególnie uwzględniony trend miejski, widoczny w literaturze pięknej i publicystyce polskiej i obcej wydawanej po 1989 r. Do projektu zostali zaproszeni, zdolni, młodzi twórcy, m.in. niedawni laureaci stypendiów twórczych Miasta Krakowa w dziedzinie literatury oraz przedstawiciele rodowisk naukowych, kulturalnych i wydawniczych oraz młodzi twórcy zwišzani z Grupš Literacka Sylaba.
W programie cyklu proponujemy dwa wykłady i dwa warsztaty zwišzane z symbolikš literacko-historycznš i współczesnociš miasta.
Miejscem wykładów, spotkań i warsztatów będzie Klub Kunia Orodka Kultury im. C. K. Norwida, w którym od kilku lat działa Grupa Literacka Sylaba. Wykłady i warsztaty będš miały charakter otwarty i zostanš wzbogacone materiałami multimedialnymi przygotowanymi do projektu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
9 listopada 2017 godz. 18.30
Kraków przedstawiony, Kraków outsourcing. Spotkanie z Michałem Zabłockim
oraz otwarte warsztaty z Grupš Literackš Sylaba.
Michał Zabłocki (ur. 23 wrzenia 1964 roku w Warszawie) polski poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser teledysków. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Od 1987 współpracował z krakowskš Piwnicš pod Baranami, przede wszystkim z Grzegorzem Turnauem, Annš Szałapak, Beatš Rybotyckš, Agnieszkš Chrzanowskš, Jackiem Wójcickim. Jest pomysłodawcš i realizatorem serii poetyckich działań medialnych znanych pod nazwš Multipoezja: Projekcji wierszy na murach domów przy ul. Brackiej 2 w Krakowie, Wierszy chodnikowych i wielu innych. W 2010 roku stworzył międzynarodowy serwis internetowy według własnego pomysłu emultipoetry.eu
Kolejne spotkanie:
8 grudnia 2017 godz. 18.30
Od "Wesela" do "Wesela". Kraków teatralny.
Wykład Anny Litak z Muzeum - Interaktywnego Centrum Edukacji Teatralnej "MICET" przy Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.
Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie w partnerstwie z Bibliotekš Klubu Kunia Orodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.
Biblioteka Klubu Kunia Orodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, Kraków
tel. 12 641 68 75
e-mail: naukowa@kuznia.edu.pl
www.biblioteka.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/BibliotekaKlubuKuzniaOsrodkaKulturyImCKNorwida
|