Do spotkania muzyków doszło podczas rezydencji Lucio Capece w ramach projektu Sanatorium Dwięku w Sokołowsku. Do tworzenia dwięku artyci używajš generatory fal sinusoidalnych, generatory szumu, sprężone powietrze, oraz instrumenty akustyczne takie jak saksofony. Muzyka duetu nie przybrała ostatecznej formy, nie jest jednak improwizacjš, a seriš utworów skomponowanych podczas wyprawy rowerowej na górę Ruprechticki Szpiczak w pamie Gór Kamiennych w Sudetach rodkowych.
W działaniach Capece i Lebika dużš rolę odgrywa dowiadczanie czasu i przestrzeni a dwięk jest tutaj pewnego rodzaju narzędziem do badania, pogłębiania i zmieniania tego procesu. O znaczeniu dwięku i jego specyficznych właciwociach z artystami porozmawiajš Justyna Stasiowska, Marcin Barski i Konrad Gęca, dyskusję poprowadzi Piotr Tkacz.
//
Lucio Capece
Argentyński muzyk mieszkajšcy od 2004 w Berlinie.
Jego prace oscylujš wokół tematu dowiadczenia percepcyjnego. Do tworzenia muzyki używa głoniki latajšce na balonach z helem, głoniki w ruchu wahadłowym, syntezatory analogowe, generatory fal i szumu, wiatło ultrafioletowe, sensory, klarnet basowy, saksofony.
Poza muzykš instrumentalnš jego głównym celem jest skupienie się na fizycznym, społeczno-przestrzennym dowiadczeniu człowieka.
Jego wspólny album "Trahnie" (wydanie Mego) z udziałem Mika Vainio został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych albumów roku 2009 w kategorii "Outer Limits" magazynu The Wire.
Grał wydawał i współpracował z takimi artystami jak: Pauline Oliveros, Peter Ablinger, Antoine Beuger, Michael Pisaro, Alex Arteaga, Christian Wolff, Phill Niblock ,Mika Vainio, Radu Malfatti, Keith Rowe, Vladislav Delay, David Sylvian,Kevin Drumm, Lee Patterson, Christian Kesten, Toshimaru Nakamura, Robin Hayward, Taku Sugimoto, Ilpo Vaisanen, Julia Eckhardt, Axel Dörner, Rhodri Davies, Burkhard Beins, i wielu innych.
Jego płyty ukazały się w takich wytwórniach jak: B-Boim, Editions Mego ( Austria), Another Timbre, Hideous Replica, Entr´acte, Leaf ( UK), PAN (Germany), Potlatch, Drone Sweet Drone (France), Formed ( USA), Mikroton , Intonema (Russia), Organized Music from Thessaloniki ( Greece), No Seso (Argentina)
http://luciocapece.blogspot.com/
http://luciocapece.blogspot.com/2006/11/lucio-capece.html
//
Gerard Lebik
Muzyk i artysta dźwiękowy mieszkajšcy we Wrocławiu. Zajmuje się głównie muzykš improwizowanš i eksperymentalnš, wykorzystujšc różnorodne techniki i narzędzia (saksofony, generatory fal zopan, kompresory powietrza, magnetowidy VHS, obiekty wideo, software). Jest autorem licznych instalacji i interwencji dźwiękowych. W 2007 r. ukończył Akademię Muzycznš im. Karola Lipińskiego.
Występował z i współpracował z artystami jak: Keith Rowe, Phil Minton, Ryoko Akama, David Maranha, Eryck Abecassis, Paul Lovens, Kazuhisa Uchihashi, Kasper Toeplitz, Jerome Noetinger, Noid, Brian Labycz, Hernani Faustino, Kurt Liedwart, Miguel A Garcia, Ilia Belorukov, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch, Joker Nies, Rodrigo Pinheiro, Paweł Janicki, Piotr Damasiewicz, Artur Majewski i innymi.
Od 2014 wraz z Zuzannš Fogtt tworzy platformę/festiwal Sanatorium Dwięku,
http://gerardlebik.blogspot.com/
http://www.sanatoriumdzwieku.pl/en/platform
https://soundcloud.com/gerardlebik
|