27 padziernika 2017, godz. 20.00
scena SCKM, ul. Wietora 15
Rezerwacja tel. 12 430 50 90
SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA
To już 10 lat. 10 lat prób i
błędów, rozstań i powrotów, miechu i łez, wspólnych festiwali, wyjazdów, kolejnych premier, sukcesów i porażek a nade wszystko
tony przejedzonych chipsów, oczaków, prażynek i zapiekanek.
Pamiętam jak w 2007 roku gralimy fragmenty To i hola w Teatrze Ludowym. Komunikator między garderobami a scenš był popsuty i goniec w czasie próby zawiadamiał, kto w danej chwili ma pojawić się na scenie. I tak siedzimy sobie beztrosko w garderobie, aż tu nagle wbiega goniec: Zatrzymać Obrotówkę to wy?!!???? Okazało się, że usłyszał dyspozycję skierowanš do Panów techników i pognał w te pędy. I stało się: Zatrzymać Obrotówkę to my.
10 lat zobowišzuje do więtowania. A więtowanie to potrwa rok z okładem. Ogłaszamy start naszych urodzin. 10 na 10 czyli jubileusz Obrotówki. Chcemy celebrować ten czas grajšc niemal wszystkie nasze spektakle. Nie będš one pewnie kserówkš rejestracji filmowej ale impresjš a czasem kontrš. Bo my jestemy już w innym miejscu mylenia o teatrze, scenie, życiu.
Mniej więcej co miesišc pokażemy kolejny z dziesištki naszych spektakli. Mniej więcej miesišc intensywnej pracy i spraszamy Goci☺ Czy damy radę? Jestemy zdeterminowani, wcišż twórczo niewyżyci ale i pełni nadziei.
Chcemy dziękować Wam za dziesięcioletniš obecnoć i wsparcie. Chcemy więtować ze wszystkimi, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w nasze przedstawienia. Bšdcie z nami.
Zaczynamy od ostatniego spektaklu. Sorok Dniej zagramy 27 padziernika o godz. 20.00 na Scenie SCKM.
Zapraszamy!
Sorok Dniej
Sorok dniej. Czterdzieci dni. Tyle czasu na Kaukazie otrzymuje zmarły, by rozstać się z rodzinš. Ostatniego dnia na ulicy ustawia się namiot, na stoły wystawia najlepsze potrawy, bo trzeba uczcić zmarłych. Nikogo się nie zaprasza, a jednak wszyscy przychodzš. Znajomi i obcy.
Tym razem nie jest to pożegnanie zapisane w kluczu narodziny- młodoć- dojrzałoć- staroć i
mierć.
1 wrzenia 2004 roku podczas ataku terrorystycznego na Szkołę Podstawowš w Biesłanie zginęły 334 osoby w tym 186 dzieci... to dla nich na każdej ulicy stawiano namioty. Pomieciły zmarłych żegnajšcych się z rodzinš i żywych, z których uszło życie po stracie, po dowiadczeniu wojny.
W namiocie zasiadajš mieszkańcy: Zoja, Żurik, Marek, Artur, Irina i terroryci Abdullach, Abu Dzeit i Roza. Ofiary i ich kaci, którzy też kiedy byli czyimi ofiarami. Tak często słychać : Wyrzšdzono mi zło, dlatego mam prawo oddać, pomcić. I to wiele razy. Naprzemienny łańcuch ról. Czy jest sposób by go przerwać? I kto może tego dokonać?
W 2004 roku większoć z nas rozpoczynała szkołę. Jestemy w wieku uczestników tamtych wydarzeń. To porusza, to budzi pytania i refleksje: Dlaczego oni a nie my? A gdybymy tak urodzili się w Moskwie, Besłanie, Groznym, po której stronie przyszłoby nam stanšć?
Spektakl inspirowany ksišżkš Zbigniewa Pawlaka i Jerzego Wlazło Pęknięte miasto. Biesłan
Występuje Grupa Zatrzymać Obrotówkę w składzie: Kornelia Kumider, Taiga Kumider, Marta Riess, Arletta Szewczyk, Renata Ziobro, Kacper Augustynek, Jakub Kouba, Sebastian Włodek, Andrzej Ryl.
Reżyseria: Ola Barczyk i Zespół
Dwięk: Wojciech Fularz
wiatło: Krzysztof Hosaja
|