Łšczy Nas Ten Sam wiat - projekt szkoleniowy wspierajšcy integrację osób z niepełnosprawnociš sensorycznš i ruchowš poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych oraz edukację i uwrażliwienie osób zwišzanych z obszarem kultury, sztuki i działań społecznych (animatorzy kultury, pracownicy instytucji miejskich i organizacji pozarzšdowych).
Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymajš certyfikaty potwierdzajšce ich udział w projekcie szkoleniowym.
9 padziernika, godz. 18.00 / INAUGURACJA PROJEKTU + wykład otwarty JAK I KIEDY POMAGAĆ? - wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Prowadzenie: Maria Peliwo (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji).
Projekt podzielony jest na dwie równoległe i powišzane ze sobš częci:
I. Szkolenie skierowane do animatorów kultury, pracowników z obszaru działań społecznych, pracujšcych na terenie Nowej Huty. W ramach szkolenia przewidywane sš warsztaty: 1. Wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym, 2. Podstawy Polskiego Języka Migowego i kultury Głuchych, 3. Szkolenie z tłumacza-przewodnika osób głucho-niewidomych (podstawy Alfabetu Lorma i Braille'a), 4. Podstawy tworzenia audiodeskrypcji do dzieł plastycznych, 5. Szkolenie z obsługi widza oraz przystosowania instytucji kultury/wydarzeń dla osób z niepełnosprawnociš wzroku. Uczestnicy ponadto wezmš udział wspólnie z osobami niepełnosprawnymi w warsztatach filmowych oraz jako przewodnicy-audiodeskryptorzy w wydarzeniu artystycznym.
II. warsztaty filmowe dla osób niepełnosprawnych, uczestnicy warsztatów podczas kilku spotkań z filmowcem będš mieli możliwoć zrealizowania profesjonalnego trwajšcego kilka minut spotu instruktażowego z podstawowymi i najważniejszymi informacjami jak prawidłowo zachowywać się w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. W warsztatach wezmš udział osoby niepełnosprawne (osoby z dysfunkcjš słuchu, wzroku i ruchu), oraz pełnosprawne bioršce udział w częci szkoleniowej, które wspólnie wypracujš scenariusz, tematy i problemy, które należy ujšć w spocie instruktażowym.
Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby z niepełnosprawnociš ruchowš i sensorycznš (dysfunkcja wzroku i słuchu) z terenu Nowej Huty lub z nim zwišzanych.
Prowadzenie - Joanna Urbaniec (operatorka filmowa, reżyserka, fotografka).
Terminy warsztatów:
7-8 X 2017 / godz. 11.00 15.00 / ARTzona OKN - praca nad scenariuszem spotu filmowego
14-15 X 2017 / godz. 11.00 15.00 / warsztaty plenerowe - kręcenie spotu filmowego
21-22 X 2017 / godz. 11.00 15.00 / warsztaty plenerowe - kręcenie spotu filmowego
Miejsce: ARTzona Orodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, 31-959 Kraków oraz warsztaty plenerowe na terenie Dzielnicy Nowa Huta. Organizator zapewnia transport na warsztaty osobom niepełnosprawnym.
Jeli jeste osobš pracujšcš w obszarze kultury i/lub działań społecznych i chcesz wzišć udział w szkoleniu, wylij swoje zgłoszenie do 1 padziernika, na adres: d.orczewska@okn.edu.pl
Z następujšcymi informacjami:
- dane kontaktowe (adres e-mail, telefon)
- reprezentowana instytucja/organizacja
- krótkie uzasadnienie chęci uczestniczenia w projekcie
Jeli jeste osobš niepełnosprawnš zwišzanš z terenem Nowej Huty i chcesz wzišć udział w warsztatach filmowych, wylij swoje zgłoszenie do 1 padziernika, na adres: d.orczewska@okn.edu.pl
Z następujšcymi informacjami:
- dane kontaktowe i informacja o preferowanym sposobie komunikacji
- rodzaj i stopnień niepełnosprawnoci
- czy podczas warsztatów będzie Ci potrzebny opiekun (jeli tak czy w Twoim otoczeniu jest kto kto będzie Ci towarzyszyć?)
- miejsce zamieszkania na terenie Krakowa (dzielnica)
- jaki jest Twój zwišzek z Nowš Hutš
Koordynator projektu:
Dorota Orczewska, tel.+48 12 644 38 98, d.orczewska@okn.edu.pl
Szczegółowa Informacja:
ARTzona Orodek Kulturym im. C. K. Norwida
www.artzona.okn.edu.pl
Projekt ŁĽCZY NAS TEN SAM WIAT jest realizowany przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Firmy MyWam.
Sponsor: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Organizator zastrzega sobie możliwoć wprowadzenia zmian w terminy i godziny warsztatów/spotkań.
Organizator projektu szkoleniowego:
ARTzona Orodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
|