Wkrótce w Dworku Białopršdnickim niespotykana kompilacja folku i hip hopu. 18 sierpnia na jednej scenie wystšpiš Wanta, Inacy, Sonia Lachowolska, Kosynierzy oraz Fantastycznie Ironiczny Raper Masowej Akceptacji Roman Bosski.
Opener FOLK & Hip-Hop połšczył tradycję z współczesnociš. Na jednej scenie zagrajš zarówno jedna z najstarszych orkiestr dętych w Małopolsce Kosynierzy, jak i wykonawcy inspirujšcy się muzykš ludowš Wanta, Inacy i Sonia Lachowolska. Fantastycznie Ironiczny Raper Masowej Akceptacji Roman Bosski uzupełni całoć o współczesne hip-hopowe brzmienia.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na scenie plenerowej. Wstęp wolny.
Wykonawcy
Wanta jest autorskim pomysłem skrzypka Marcina Knutelskiego. Projekt ten, chociaż inspirowany kulturš i muzykš góralskš, łšczy w sobie elementy rocka, popu, dubstepu i muzyki elektronicznej. Ekspresyjny styl gry na skrzypcach i wokal Marcina na tle różnych stylów muzyki dajš niesamowite efekty i dostarczajš niezwykłych wrażeń. W projekt zaangazowanych jest wielu znanych polskich muzykow miedzy innymi: Adam Drzewiecki (producent , an na codzien klawiszowiec Janusza Radka i zespolu Pudelsi ) Artur Malik (byly perkusista zespolu Lombard), Krzysztof Walecki (gitarzysta a na codzien wokalista Oddzialu Zamknietego), Krzysztof Ropicki ( basista Alergen), Tomasz Ponicki (członek zespolu Inacy).
Inacy - na wiecie nie ma przypadków. Grupa młodych muzykantów pochodzšcych z różnych zakamarków południowej Polski - Pienin, Orawy, Gorców i samego Krakowa, zebrała się, by grać to co każdy z nich kocha, ale także by stworzyć co oryginalnego. Tak powstało Inacy.
Zanim na siebie trafili przemierzali ze swoimi instrumentami Francję, Rumunię, Słowację, Węgry, Niemcy, Ukrainę, a pamięć o nich jest żywa w tamtych miejscach po dzi dzień. Nie mogło zresztš być inaczej... Teraz połšczyli siły i gdzie tylko się pojawiš dajš ludziom Szczęcie. Każdy z nich przygotowywał się do tego momentu od dzieciństwa. Wychowani w kulturze ludowej natchnęli jš teraz współczesnym brzmieniem. Grajš to na czym się wychowali, tworzš własne kompozycje, wszystko z wyjštkowš pasjš i profesjonalizmem. Dzięki latom ćwiczeń nauczyli się całš masę radoci, którš majš w sobie, przelewać na instrumenty. Gdzie tylko się pojawiajš - nie da się ich zatrzymać. Sš jak fala przelewajšca nieprawdopodobne tchnienie po całej okolicy. Zimš sš skrzšcym się niegiem, wiosnš pierwszymi promykami radoci, latem porannš rosš, jesieniš złotym spadajšcym liciem.
Sonia Lachowolska - współzałożycielka, dyrektor programowy i artystyczny Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Dowiadczony pedagog wokalny, specjalistka w dziedzinie emisji głosu i Stylistyk wokalnych prekursorka i propagatorka techniki MIX w Polsce, ceniona zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Prezes oraz szefowa Rady Mentorskiej stowarzyszenia Natural Voice Perfection NVP. Konsultant Opery Krakowskiej. Współpracuje z Akademiš Teatralnš w Białymstoku oraz Akademiš Muzycznš w Krakowie. Zapraszana na warsztaty wokalne prowadzone przez teatry i akademie muzyczne oraz inne instytucje muzyczne w Polsce i za granicš. Coach wokalny czołowych artystów m. in. Natalii Niemen, Golec u Orkiestra. Jej opiece powierza swój głos sam Kevin Mahogany.
Kosynierzy - orkiestra dęta Kosynierzy z Luborzycy to zespół o wieloletniej tradycji i bogatej historii. Założona została z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii w Luborzycy ks. Walentego Patkowskiego w 1887 roku i jest dzi jednš z najstarszych orkiestr dętych istniejšcych w Małopolsce. Od 2009 roku kapelmistrzem orkiestry jest Jarosław Ignaszak, absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (specjalizacja - dyrygentura orkiestr dętych).
Zespół odnosi sukcesy w wielu festiwalach (m.in. Grand Prix XXXVI Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w 2013 roku, 1. miejsce na XVIII Festiwalu Orkiestr Dętych Michałowice Więcławice w 2016 roku), a także dumnie reprezentuje gminę Kocmyrzów-Luborzyca w krajach Europy (m.in. występ na audiencji u papieża Benedykta XVI na Placu więtego Piotra w Watykanie w 2013 roku, udział w Monachijskim więcie Muzyki Tag der Blasmusik w 2014 roku, koncert w ramach 2. Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Budapeszcie w 2016 roku).
|