4. edycja międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab 6 11 padziernika
Belgijski label ANTIVJ, grupa Stratofyzika z Berlina, warszawski kolektyw PanGenerator to artyci, którzy w przestrzeniach galerii Bunkier Sztuki, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha oraz w Galerii i! zaprezentujš swoje prace w trakcie kolejnej czwartej już edycji międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab, który będzie trwał od 6 do 11 padziernika w Krakowie. Performancey, live act-y i DJ/VJ sety w Forum Przestrzenie zapewniš zaproszeni gocie z Niemiec, USA, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Węgier, Meksyku, Polski i Wielkiej Brytanii.
- PATCHlab to wydarzenie, podczas którego wiat nauki i sztuki współpracuje ze sobš skupiajšc się na kreacji audiowizualnej, wykorzystujšcej platformy open-source, urzšdzenia, narzędzia oraz przede wszystkim nowe technologie wyjania ideę festiwalu jego inicjatorka i dyrektor artystyczna Elwira Wojtunik. Poprzednia edycja dedykowana była interaktywnoci. Analiza danych, wielowymiarowoć informacji, inteligentna elektronika, transformacja i perspektywa maszyn, współtworzenie się przestrzeni elektronicznej i fizycznej - to zagadnienia, które będš w centrum zainteresowania podczas tegorocznej edycji festiwalu. W programie instalacje w Bunkrze Sztuki, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha oraz w Galerii i!, spektakl interaktywny, spotkania z artystami, media laby, performance-y i live act-y audiowizualne oraz DJ/VJ sety.
Wród prac łšczšcych techniki projekcji, mappingu, grafiki i muzyki generatywnej, samplingu, kodowania, programowania urzšdzeń, projektowania inteligentnej elektroniki i druku 3D zobaczyć będzie można m.in. filozoficznš instalację Mécaniques Discursives sławnego belgijskiego labelu ANTIVJ, kinetycznš instalację Echoooooooo warszawskiego kolektywu PanGenerator, trójwymiarowš instalację-rzebę odzwierciedlajšcš wzór matematyczny ucznia samego Ernő Rubika, spektakl interaktywny Thaeta berlińskiej grupy Stratofyzika oparty na symbiozie tańca współczesnego z dwiękiem i obrazem oraz projekt audiowizualny Morpheme, prezentowany premierowo podczas CTM 2015 w Berlinie, realizowany na żywo przez wiedeńskš producentkę Electric Indigo w duecie z Thomasem Wagensommererem. Gwiazdš drugiej AV NOCY organizowanej we współpracy z kolektywem Radar będzie brytyjski producent i DJ Lee Gamble.
- Tradycyjnie artyci poprowadzš również warsztaty praktyczne. W ubiegłym roku koncentrowalimy się na technikaliach, które kryjš się za nieraz zdumiewajšcymi projektami pokazywanymi na festiwalu. W tym roku skupimy się na druku 3D i wspólnych strategiach sztuk wizualnych i kompozycji muzycznej zapowiada Elwira Wojtunik. Festiwal zwieńczš dwie AV Noce, czyli performancey i live act-y audiowizualne w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz DJ/VJ sety w Forum Przestrzenie - ucztę audiowizualnš zapewniš zaproszeni artyci z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Polski i Wielkiej Brytanii.
Szczegółowy program oraz informację o biletach można znaleć na stronie patchlab.pl
Serdecznie zapraszamy!
|