Jeżeli jeste mamš, tatš, dziadkiem, babciš, siostrš, bratem i lubisz spędzać aktywnie czas ze swojš rodzinš, zapraszamy na nasze zajęcia. A jest ich trochę... Wycieczki, zajęcia plastyczne, zajęcia cyrkowe, zajęcia edukacyjne, muzyczne i wiele innych. Jeżeli nie masz pomysłu, jak spędzić czas ze swoimi bliskimi, a chcesz wietnie się bawić, czekamy na Ciebie!
Zapisy: tel. 12 430 50 90, e-mail: biuro@sckm.krakow.pl
RODZINNE WĘDRÓWKI
Cykl wycieczek rodzinnych przybliżajšcych piękno okolic Krakowa. W trakcie: wspólne odkrywanie, podziwianie, ciekawostki historyczne, przyrodnicze, malownicze krajobrazy, rezerwaty i parki krajobrazowe, dolinki podkrakowskie, krakowskie zaułki, parki Krakowa - np. Decjusza, Bednarskiego, odszukamy drzewa -pomniki przyrody , zrobimy dowiadczenia w przestrzeni , konkursy. Twórcze działania - malowanie węglem, twory z natury, ciekawostki o ziołach, drzewa wokół nas, zabawy , gry rodzinne, dużo miechu i dobrej energii. Planowane sš: Kaplica na wodzie, Grotę Łokietka - szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego, Od zamku w Przegorzałach po Panieńskie Skały, Dolinki Podkrakowskie, Od Willi Decjusza po Księcia Józefa, Kajasowka, Skała Kmity, Swoszowice.
Dla kogo? dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Kiedy? sobota (terminy i godziny podawane na bieżšco)
Gdzie? miejsce spotkań w zależnoci od trasy wycieczki (podawane na bieżšco)
Prowadzšcy: Dorota Kozłowska - Buczek
WARSZATY RODZINNE EKO - ART
Ciekawostki przyrodnicze, działania plastyczne - łódka lub sowa z kory, twory z szyszek, patyków, obrazy z lici, żołędziowy naszyjnik, ziołowa saszetka, co wiesz o jeżu, wiewiórka z patyków, karmnik dla ptaków, cudowne motyle.
Dla kogo? dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Kiedy? sobota, godz. 12.00 (terminy podawane na bieżšco)
Gdzie? SCKM, ul. Szeroka 16
Prowadzšcy: Dorota Kozłowska - Buczek
FAMILIJNE WARSZTATY CERAMICZNE
Zajęcia ceramiczne w trakcie których uczestnicy poznajš różne metody formowania gliny oraz jej szkliwienia.
Dla kogo? dla dzieci wraz z opiekunami
Kiedy? sobota (1 x w miesišcu)
Gdzie? SCKM, ul. Wietora 15
Prowadzšcy: Dorota Małysa
CYRK RODZINNY
W trakcie warsztatów poznajemy techniki cyrkowe, m.in.: żonglowanie piłeczkami, chusteczkami, obręczami, kręcenie talerzami, pojami, flower-stickami, chodzimy na szczudłach, jedzimy na mono-cyklu czy puszczamy ogromne bańki mydlane. Nasze działania wynikajš z idei Nowego Cyrku, czyli idei dalekiej od tresury dzikich zwierzšt, tandetnych kostiumów i artystów prezentujšcych latami te same sztuczki. Promujemy pedagogikę cyrku, czyli gałš pedagogiki zabawy, w której człowiek w sposób lekki, łatwy i przyjemny nabywa konkretnych umiejętnoci, w tym przede wszystkim umiejętnoci społecznych. U nas każdy ma swoje tempo zabawy i nauki - my to szanujemy. Nie stosujemy niezdrowej rywalizacji, a wyłšcznie zdrowy doping, bo dzieci trzymajš kciuki za swoich rodziców, a rodzice ledzš postępy swoich pociech, niejednokrotnie wzajemnie udzielajšc sobie cennych wskazówek. Poznawanie dyscyplin cyrkowych poza integracyjnš stronš zabawy, również wpływa pozytywnie na rozwój człowieka. Poprawia koncentrację, koordynację i pamięć ruchowš. Podnosi samoocenę, uczy wytrwałoci i pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Tu znajdujš swoje miejsce zarówno ci, którzy sš niemiali i niepewni, jak i ci, którzy chcš sensownie wykorzystać niespożyte zasoby energii. Po częci warsztatowej zasiadamy na widowni by wspólnie obejrzeć spektakl teatralny czy pokaz cyrkowy.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży realizację projektu pod nazwš Cyrk Rodzinny rozpoczęło we wrzeniu 2011 roku. Do tej pory z naszym Cyrkiem zawitalimy na Bulwar Czerwieński w ramach więta Dzielnicy I i więta Rodziny Krakowskiej czy do Parku Jordana w weekendowe przedpołudnia. Za nami cyrkowa feta w ramach Slot Fest Niezły cyrk, odwiedzamy również chore dzieci w Szpitalu w. Ludwika w Krakowie.
Dla kogo? dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin
Kiedy? niedziela, godz. 10.00-13.00 (1 x w miesišcu)
Gdzie? SCKM, ul. Wietora 15
Prowadzšcy: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski
INNA BAJKA - OPOWIECI WĘDROWNEGO GRAJKA
Opowiadane muzykš, słowem, gestem, czasem rekwizytem historie - banie z różnych zakštków wiata. Po wysłuchanej historii dzieci majš okazję samodzielnie zagrać na instrumentach, tworzyć muzyczne wiaty.
Dla kogo? dla dzieci i ich rodziców, opiekunów
Kiedy? niedziela (2 x w miesišcu, terminy podawane na bieżšco)
Gdzie? SCKM, ul. Wietora 15
Prowadzšcy: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski, Piotr Krawczyk, Piotr Niedziałek, Jan Krawczyk
|