Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w sobotę 28 lutego na dzień z chińskš medycynš.
Program:
Wykłady:
Godz. 13:00-13:45 - dr Marek Kalmus "Medycyna chińska jako profilaktyka zdrowia i szansa dla chorych"
Godz. 13:45-14:30 - dr Magdalena Konior "Jak działa akupunktura?"
Godz. 16:00-17:00 - mgr diet. Katarzyna Fizia (doktorantka lšskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach) "Jak leczyć się jedzeniem? - dietetyka tradycyjnej medycyny chińskiej w kontekcie współczesnej dietetyki zachodniej"
Spotkania diagnostyczne i konsultacje:
Godz. 14:30-17:00 - Joanna Grzesiak, terapeuta TMC
Godz. 17:00-19:00 - mgr diet. Katarzyna Fizia
Godz. 17:00-19:00 - lek. med. Michalina Kochaniewicz
Wstęp na wszystkie wykłady i konsultacje jest wolny!
Prowadzšcy:
dr Marek Kalmus: dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia (placówka edukacyjna) i dyrektor zarzšdzajšcy Centrum Medycyny Chińskiej (gabinety), prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Studiuje medycynę chińskš od ok. 29 lat. Od 40 lat badacz kultur i tradycji religijnych Azji Centralnej i Południowo-Wschodniej; specjalizuje się w studiach tybetańskich. Na Studiach Porównawczych Cywilizacji UJ prowadzi co 2 lata kurs "Wielkie systemy medyczne Wschodu".
dr Magdalena Konior: biolog, UJ i Centrum Medycyny Chińskiej. Od 7 lat intensywnie studiuje tradycyjnš medycynę chińskš w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa). W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi Traditional Chinese University w Nanningu, natomiast w 2014 praktykę u prof. Suna Peilina w Belgii. Od pięciu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan. Od 2012 roku prowadzi w Krakowie prywatnš praktykę akupunktury i masażu Tui Na.
Joanna Grzesiak: akupunkturzystka, fitoterapeutka i dietetyk medycyny chińskiej - Centrum Medycyny Chińskiej. Medycynš chińskš zajmuje się od 1997 roku. Od 2002 roku prowadzi samodzielnš praktykę terapii tradycyjnš medycynš chińskš. W dalszym cišgu intensywnie podnosi też swoje kwalifikacje zawodowe na specjalistycznych kursach dla zaawansowanych w TMC (w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie). W swojej terapii stosuje głównie akupunkturę, technikę Gua Sha, dietetykę, ziołolecznictwo. Łšczy zioła zachodnie z chińskimi ziołowymi suplementami diety, dostosowujšc je do wzorca energetycznego wg TCM, ale nie unika też przepisywania ziół chińskich według klasycznych i modyfikowanych receptur chińskich. Przez wiele lat ćwiczyła Tai Ji i Qi Gong. Od 2010 r. uczy się języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.
mgr Katarzyna Fizia: dietetyk medycyny chińskiej w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie. Absolwentka dietetyki lšskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a aktualnie doktorantka na Wydziale Farmaceutycznym. Wykłada na lšskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz na lšskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Terapiš żywieniowš, psychodietetykš oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 6 lat, dietetykš TMC od 2010 roku. Specjalistka z zakresu leczenia dietetycznego nadwagi, otyłoci oraz innych schorzeń. Zajmuje się również pacjentami na diecie wegetariańskiej i wegańskiej oraz kobietami ciężarnymi i karmišcymi. Przyjmuje także dzieci. Uczestniczka licznych międzynarodowych oraz krajowych konferencji, autorka publikacji naukowych zwišzanych z tematykš żywienia oraz dietetykš TMC, cišgle podnosi swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN) oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Zdrowego Życia i Żywnoci. Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) uczyła się i nadal doskonali swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Brała udział w wielu specjalistycznych kursach.
Lek. med. Michalina Kochaniewicz: ukończyła w 1987 roku Akademię Medycznš w Krakowie. Uzyskała specjalizację lekarza rehabilitacji. Jest również uznanš specjalistkš homeopatii. Od 1986 roku intensywnie studiuje medycynę chińskš, którš praktykuje od 1989 roku (akupunktura i techniki pokrewne oraz farmakologia chińska). Poznała pełny zakres tradycyjnej medycyny chińskiej. Odbyła również m.in. szkolenia specjalistyczne w zakresie: tapingu medycznego i rehabilitacyjnego (kurs Medi-Taping), Masażu Akupunkturowo-Meridianowego (AMM), Akupunktury kosmetycznej, Leczenia bezpłodnoci akupunkturš, Leczenia bólu ziołami i akupunkturš i in. Pracuje jako lekarz rehabilitant w 5. Klinicznym Szpitalu Wojskowym w Krakowie, a jako lekarz medycyny chińskiej w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.
Współorganizatorami sš: Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Czas: Sobota 28 lutego br.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).
|