POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
16-12-2014      -  
Śródmiejski Ośrodek Kultury
„Sztuka jest ważna, bo bez sztuki œwiat byłby nieciekawy. O utrzymywaniu potrzeby i gotowoœci bycia aktywnym odbiorcš”
Śródmiejski Ośrodek Kultury

31-027 KrakĂłw
ul. Mikołajska 2
tel. 12 422 08 14
tel. 12 422 19 55

Kraków, ul. Mikołajska 2
16.00
WSTĘP WOLNY       
 
Wydarzenia inne
Już 16 grudnia 2014 (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się kolejna odsłona projektu „Sztuki oswajanie”. Spotkanie zatytułowane „Sztuka jest ważna, bo bez sztuki œwiat byłby nieciekawy. O utrzymywaniu potrzeby i gotowoœci bycia aktywnym odbiorcš” poprowadzi dr Monika Nęcka.

Dla dzieci sztuka jest ważna i ciekawa, bo ważny i ciekawy jest dla nich œwiat. Skoncentrowane sš na poznawaniu, odkrywaniu, kreowaniu rzeczywistoœci. Ta naturalna ciekawoœć dziecka potrzebuje bodŸców, aby utrzymać jš w stanie stałego natężenia u człowieka dorosłego. Przeżywanie sztuki jest procesem, który może trwać i rozwijać się przez całe życie. Jest on niezwykle wartoœciowy na każdym kolejnym etapie rozwoju człowieka. Cišgle zaspakaja i jednoczeœnie wytwarza wcišż nowe potrzeby i rozszerza zakres ludzkich doœwiadczeń wykraczajšcych poza codzienne przeżycia, rozwijajšc wyobraŸnię, poszerzajšc horyzonty myœlowe, zwiększajšc tolerancję na rzeczy i zjawiska dotšd nieznane. Współczeœnie sztuka coraz intensywniej towarzyszy naszemu życiu. Wychodzi na ulice w postaci działań i obrazów, projektuje i wypełnia przestrzeń publicznš łšczšc w sobie przejawy życia indywidualnego i społecznego. Pełne uczestnictwo w kulturze wymaga jednak przygotowania, a korzystanie z niej często wymaga przemiany sposobu myœlenia i wartoœciowania. Bez względu na pojawiajšce się problemy w odbiorze, sztuka przeobrażajšc człowieka, czyni go coraz bardziej wrażliwym i twórczym, wzbogaca wiedzę o œwiecie i życiu, wzmaga aktywizację sił duchowych, afirmuje humanizację życia.

Dr Monika Nęcka – pracownik etatowy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na stanowisku adiunkta. Wykładane przedmioty: pedagogika, metodyka edukacji artystycznej, metodyka warsztatów twórczych oraz w ramach arteterapii: dzieło sztuki jako element terapii, wizualne kształtowanie relacji interpersonalnych. Autorka programu historii sztuki dla edukacji wczesnoszkolnej oraz zestawu ćwiczeń dla dzieci w zakresie identyfikacji kulturowej. Członek Zarzšdu Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz członek Forum-Kraków. Stale współpracuje z Bunkrem Sztuki, Międzynarodowym Centrum Kultury, Małopolskim Instytutem Kultury, Stowarzyszeniem Gaudium et Spes oraz z Fundacjš Szkoła bez Barier na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnoœciami.

Wykład odbywa się w ramach projektu Sztuki oswajanie, wstęp wolny
Miejsce: Œródmiejski Oœrodek Kultury, ul. Mikołajska 2 w Krakowie

Więcej informacji na stronie: sztukioswajanie.blogspot.com
Kuratorzy projektu: Agnieszka Kwiecień, Krzysztof Siatka
Organizator: Stowarzyszenie Fragile, zapisy i informacje: tel.: 12 422 19 55 (wewn. 19)
e-mail: stowarzyszenie@fragile.net.pl lub osobiœcie: ul. Mikołajska 2 w Krakowie

Zadanie jest współfinansowane ze œrodków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rzšdowego Programu na rzecz Aktywnoœci Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.
 
Miejsce:
Kraków, ul. Mikołajska 2
 
Godz.
16.00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury