Galeria Artystyczna Pod Czarnym Kotem zaprasza na retrospektywnš wystawę prac Ewy Rosiek-Buszko pt. "REMANENT Z...". Na wystawie Artystka zaprezentuje prace pochodzšce z różnych lat i okresów twórczych, w tym pastele, rysunki, prace na papierze ręcznie czerpanym, asamblaże i wiele innych ciekawych dzieł.
Wernisaż wystawy odbędzie się 4 grudnia (czwartek) 2014 r. o godz. 19:00 w Galerii Pod Czarnym Kotem w Krakowie.
Wystawa potrwa do 20 grudnia 2014 r.
Ewa Rosiek-Buszko
Urodziła się w Gliwicach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Winiczu ze specjalnociš ceramika artystyczna. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz rysunek filmowy na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w 1979 roku.
Zajmuje się tkaninš unikatowš, papierem ręcznie czerpanym, ceramikš unikatowš. Maluje pastele oraz akwarele. Fascynuje się fotografiš, którš traktuje jako dokumentację i inspirację twórczš. W swojej twórczoci porusza się po obrzeżach różnych technik łšczšc je ze sobš w sposób niekonwencjonalny.
Od roku 1991 współtworzy działajšcš na lšsku grupę tkackš Przekaz bioršc udział w jej wystawach. Jest członkiem Zwišzku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Od 1982 roku pracuje również jako pedagog. Nauczyciel dyplomowany, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Stowarzyszenia Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeby.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień oraz stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W 2003 roku uzyskała prestiżowe stypendium artystyczne "Artists in Residence'03" Mino Paper Art Village Projectw Japonii.
Prezentowała swe prace na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w galeriach Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Francji, Włoch, Ukrainy, Mołdowy oraz w cyklu wystaw w USA i Japonii.
Prace w zbiorach:
Muzeum lšskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Rzemiosła w Kronie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Piaristen Kunst Forum w Wiedniu (Austria), Narodowego Muzeum Papieru w Mino (Japonia) oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Japonii, USA, Kanadzie, Anglii, Francji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech.
|