Serdecznie zapraszamy pasjonatów tradycji i stroju ludowego oraz rękodzieła i inspiracji nimi, na bezpłatne: wykład i dwudniowe warsztaty, które odbędš się w ramach Regionalnych Artepasji w Orodku Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie ( os. Górali 5). W wykładzie mogš wzišć udział osoby w każdym wieku. Warsztaty kierowane sš do osób między 18-tym a 30-tym rokiem życia oraz seniorów po 60-tce.
Regionalne Artepasje w OKN-ie będš podzielone na dwa weekendy, a dokładnie dwie soboty: 4-tego oraz 11-tego padziernika br.
W pierwszš sobotę padziernika (4.10. 2014 godz. 9:30) chętni będš mogli wzišć udział w wykładzie p. Bogusławy Oleszko. Godzinny wykład pt. "Szczotka, ciasnocha i brzękadła, czyli tajemnice strojów krakowskich" będzie wietnym wstępem do póniejszych zajęć dotyczšcych projektowania wzorów inspirowanych tradycyjnym strojem krakowskim.
W dwóch pięciogodzinnych spotkaniach (I częć 4.10; II częć 11.10, godz. 11.00-16.30) będš przeprowadzone Warsztaty projektowania wzorów, inspirowane tradycyjnym strojem krakowskim. Warsztaty poprowadzi Jadwiga Walczak, która na co dzień z pasjš zajmuje się szyciem tradycyjnych strojów krakowskich dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ma ogromnš wiedzę na temat tradycji wyszywania gorsetów z tego włanie regionu i nieograniczonš wyobranię jeli chodzi o wykorzystanie ludowych wzorów na elementach współczesnego ubioru. W czasie zajęć przewidziana jest przerwa na mały poczęstunek.
Spotkania sš bezpłatne, organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały na warsztaty. Obowišzujš wczeniejsze zapisy: Barbara Solecka b.solecka@okn.edu.pl lub tel. 12 644 27 65, wew. 18 , Orodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.
Regionalne Artepasje to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK, w ramach rzšdowego Programu na rzecz Aktywnoci Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie kierowane jest do dwóch grup wiekowych z województwa małopolskiego: osób po 60 roku życia oraz między 18 a 30 rokiem życia. Głównym założeniem Artepasji jest m.in. aktywizacja społeczna tych obydwóch grup wiekowych dzięki realizacji wspólnych pasji i wspólnym podtrzymywaniu tradycji oraz tworzeniu nowej historii własnego regionu.
|