Sztuki oswajanie to wykłady z historii sztuki oraz spotkania dedykowane wydarzeniom współczesnej kultury.
Projekt jest realizowany w formie: spotkań z artystami, rozmów, wykładów, dyskusji, pokazów filmów, zwiedzania wystaw oraz udziału w wydarzeniach kulturalnych, i skierowany jest do seniorów.
Uczestnicy poszerzajš wiedzę o dziejach sztuki, ledzš wštki charakterystyczne dla historycznych okresów, poszukujš wspólnych cech sztuki dawnej i aktualnej, czerpiš satysfakcję z obcowania z wytworami kultury.
Program bieżšcych wydarzeń dostępny jest na stronie: sztukioswajanie.blogspot.com
Spotkania odbywajš się we wtorki o godz. 16.00
i dodatkowo w innych podanych terminach
najczęciej w ródmiejskim Orodku Kultury
ul. Mikołajska 2 (przy Małym Rynku), Kraków, sala nr 2
lub w innych instytucjach kultury w Krakowie
WSTĘP WOLNY
Najbliższe spotkania:
9 wrzenia 2014 (wtorek) godz. 16:00 - Anna Lebensztejn, Od cesarza Hadriana po Charlesa Saatchiego. Kilka przypadków z dziejów kolekcjonowania sztuki - wykład.
W czasie wykładu przyjrzymy się wybranym kolekcjom gromadzonym na przestrzeni dziejów i zaobserwujemy najważniejsze tendencje zwišzane z ich kształtowaniem. Od dzieł zgromadzonych przez cesarza Hadriana w jego willi w Tivoli pod Rzymem, przez kolekcje starożytnoci tworzone przez włoskich humanistów i zbiory sztuki Medyceuszów we Florencji, po pierwsze królewskie Kunstkamery w XVI i XVII wieku i oficjalne państwowe zbiory budowane w XVIII wieku dotrzemy do poczštków nowoczesnego kolekcjonerstwa sztuki i narodzin instytucji muzealnych.
Miejsce: ródmiejski Orodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków
23 wrzenia 2014 (wtorek) godz. 16:00 - Marek Styczyński, ETNOBOTANIKA praktyczny klucz do ogrodnictwa, wiadomego żywienia, survivalu, ochrony przyrody... a nawet muzyki tradycyjnej! - wykład
Marek Styczyński, autor ksišżek:Wprowadzenia do etnobotaniki Karpat i Bałkanów. Zielnik podróżny oraz VaggiVarri. W tundrze Samów, opowie o praktycznych stronach etnobotanikii zilustruje fotografiami oraz artefaktami.
Marek Styczyński jest z wykształcenia lenikiem ze specjalnociš gospodarowanie na terenach górskich i pracuje jako główny specjalista w Regionalnej Dyrekcji Ochrony rodowiska w Krakowie, gdzie zajmuje się ochronš gatunkowš rolin i zwierzšt oraz zarzšdzaniem obszarami sieci Natura 2000. Jest muzykiem i autorem eksperymentalnego projektu Karpaty Magiczne.
Miejsce: ródmiejski Orodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków
Zapisy i informacje:
tel.: 12 422 19 55 (wewn. 19)
e-mail: stowarzyszenie@fragile.net.pl
lub osobicie: ul. Mikołajska 2 w Krakowie
Zapraszamy!
|