Korporacja Ha!art, Scena 21, klub Sibro i portal ludzi LGBT Queer.pl zapraszajš na artystyczne zdarzenie na krakowskim Kazimierzu. W czwartek 19 grudnia młodzi muzycy zwišzani ze Scenš 21 w KRK zagrajš do poezji prozy Mariana Panka Pankowskiego z okazji premiery ostatniego tomu opowiadań najmłodszego polskiego pisarza pt. Nastka, miej się!. Zapraszamy do spędzenia z nami wieczoru w Sibro z literackim Pankiem i omielajšcš wyobranię NASTKĽ klasycznš w formie, transgresyjnš w wyrazie.
19 grudnia 2013, czwartek, godzina 19:00
Sibro, ul. Węglowa 4, Kraków
Strona wydarzenia na facebooku
https://www.facebook.com/events/239363799559135/?ref_dashboard_filter=calendar
Nastka, miej się! w naszej księgarni internetowej
O ksišżce:
Marian Pankowski był poetš prozy. Nic więc dziwnego, że kunszt jego pisarstwa widoczny jest w małych formach prozatorskich. Pankowski pisał opowiadania całe życie i ujmował je w tomy Kozak i inne opowieci, Bukenocie oraz Złoto żałobne. W tomie niniejszym zbieramy ostatnie małe formy, rozsiane po pismach literackich, dotychczas nie ujęte w ksišżkę, w których Autor mistrzowsko rozwija wszystkie tematy znane z jego powieci i dramatów. Nastka, miej się! jest ostatniš ksišżkš prozatorskš najmłodszego polskiego pisarza. Tom, który czytelnik trzyma w dłoni, nie został zaplanowany do druku przez Autora. Zarówno tytuł, jak i kompozycja tomu jest pomysłem wydawcy i redaktora.
Najlepiej wypowiadał się w prozie i dramatach tam, gdzie największš rolę odgrywa ludzkie gadanie, żywiołowe, niepowstrzymane, spuszczone z uwięzi. Gadanie było dla niego aktywnociš najsilniejszš i najważniejszš w ludzkim życiu, bo erotycznš. Dlatego jego pisanie to uwodzenie. Może dzięki temu pozostał najmłodszym sporód najstarszych pisarzy.
prof. Przemysław Czapliński na łamach Gazety Wyborczej
Spis utworów
Wieczór u doktorostwa B.
U starszego brata na przyzbie
O siostrzanej miłoci
Nie grajš nam surmy bojowe
Beatus ille, qui procul negotiis
Nastka, miej się!
Daniela
Mój nieg
Równolegle do tomu opowiadań ukaże się również audiobook w interpretacji Jerzego Treli.
Dofinansowano ze rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
|