Głone lamenty nad katastrofalnym stanem polskiej przestrzeni dobiegajš z wielu stron. Często jednak, by zaszła zmiana, brakuje języka, w którym można się porozumieć w gronie różnych stron grajšcych o miasto. Narzędzi dialogu dostarcza w bardzo przystępny sposób Anty-Bezradnik: prawo do miasta w działaniu Lecha Merglera, Kacpra Pobłockiego i Macieja Wudarskiego (w całoci dostępny w sieci).
Autoportret zajmuje się przestrzeniš jako fenomenem kultury, zawsze jednak wychodzšc w swej refleksji od przestrzeni fizycznej. Jednak obok namysłu i refleksji ważne jest podejmowanie działań, które prowadzš do pozytywnych zmian w miastach i pozwolš obywatelom odgrywać podmiotowš rolę w decydowaniu o przestrzeni, która ich dotyczy, niezależnie od skali.
O prawie do miasta, partycypacji społecznej, demokracji, polityce, konfliktach i przestrzeni rozmawiać będš: Lech Mergler (stowarzyszenie Prawo do miasta, współautor Anty-Bezradnika)i Paweł Hałat (stowarzyszenie Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Spotkanie poprowadzi Dorota Leniak-Rychlak (redaktorka naczelna Autoportretu)
Wydawca Anty-Bezradnika przestrzennego :
Biblioteka Res Publiki Nowej
Fundacja Res Publica im. H. Krzeczkowskiego
00-362 Warszawa, ul. Gałczyńskiego 5
Publikacja jest wynikiem projektu Anty-Bezradnik przestrzenny
realizowanego przez Stowarzyszenie MY-POZNANIACY,
finansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego
|