Podwieczorne spotkanie w kawiarnianej atmosferze z muzykš wokalnš
Teatr Hothaus goršco zaprasza Państwa na koncert inaugurujšcy podwieczorne spotkania ze sztukš.
26 stycznia o godz. 18:00 będziemy gocić aż omiu artystów.
W programie koncertu znajdš się szlagiery pieniarskie, musicalowe i operowe.
Trójka wokalistów zaprezentuje się w swobodnej formule karnawałowo kawiarnianej.
Usłyszymy: Żanetę Groborz Mazanek sopran; Marcina Grzymowicza aktora, wokalistę; Wojciecha Terechowicza aktora, wokalistę; Magdalenę Kot-Kurek pianistkę, Jacka Bylica pianistę, oraz Dorotę Stępień aktorkę, wokalistkę; Wiktorię Kowalskš adeptkę sztuki aktorskiej; Przemysława Piskozuba wokalistę, adepta sztuki aktorskiej.
Muzycznemu charakterowi naszego spotkania towarzyszyć będzie swobodna, ciepła atmosfera przy zapachu kawy, herbaty i słodkoci tak, aby muzyka spełniała swoje powołanie rozbudzajšc każdš nawet najbardziej wybrednš duszę.
Plan podwieczorku:
Data: 26 stycznia 2013r
Zapraszamy na godz. 18.00
Serwis kawowy przez cały czas trwania koncertu
Koncert zaczniemy ok godziny 18:30
Artyci
Żaneta Groborz-Mazanek absolwentka wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była solistkš Opery lšskiej w Bytomiu. Obecnie prowadzi działalnoć koncertowš, majšc w repertuarze arie operowe i pieni kompozytorów różnych narodowoci od okresu baroku po wiek XX. Specjalizuje się w muzyce romantycznej. Wykonuje także piosenki musicalowe i arie operetkowe. Prowadzi działalnoć pedagogicznš w zakresie piewu solowego i emisji głosu.
Marcin Grzymowicz aktor i wokalista, ale też specjalista PR. Grał m.in. w Teatrze lšskim w Katowicach, Teatrze STU oraz Groteska w Krakowie, Teatrze Nowym w Warszawie. Jako wykładowca (zajęcia Mowa w procesie komunikacji) jest zwišzany z AGH w Krakowie, czasami przygotowuje i moderuje wydarzenia specjalne. Był twórcš i jednym z wykonawców show Cabaret de Paris, a teraz piewa amerykańskie piosenki w programie Sing a Swing. Próby Sense Quartet przerywa anegdotami, co na szczęcie reszta zespołu wytrzymuje i toleruje
Dorota Stępień - z wykształcenia aktorka dramatyczna. Wieloletnia aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na swoim koncie ma niezliczone role dramatyczne. Te najważniejsze to Miłoć na Krymie Sławomira Mrożka (Lily Karłowna-Swietłowa),luby panieńskie Aleksandra Fredry (Aniela), W małym dworku Witkacego (Aneta Wasiewiczówna),Wesele Stanisława Wyspiańskiego (Gospodyni),PróbyBogusława Schaeffera (Aktorka C), Proces Kafki (Lilly), Parady wg J. Potockiego (Zerzabella),Kubu i jego pan Denisa Diderota (Agata). Od lat zajmuje się kształceniem młodych adeptów sztuki aktorskiej.
Wojciech Terechowicz - aktor, reżyser, wokalista, retor, nauczyciel emisji głosu, pedagog.
Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odbył ponad 200 koncertów i recitali w kraju i za granicš w charakterze solisty. Preferuje repertuar klasyczny głównie barokowy, klasycystyczny i romantyczny. Wykładowca retoryki
i sztuki mówienia w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Były aktor Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska. Dyrektor Teatru Hothaus.
Wokalistom towarzyszš:
Magdalena Kot Kurek pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, akompaniator Opery Krakowskiej.
Jacek Bylica Jacek Bylica-pianista .Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. L. Stefańskiego oraz prof. J. Lukowicza, obecnie jest adiunktem na tej uczelni. Niegdy członek legendarnej zespołu Ewy Demarczyk. Od wielu lat zwišzany z teatrem im. J. Słowackiego w którym bierze udział w większoci spektakli muzycznych w tym, Tango Piazzolla". Członek zespołu ,,Tangobridge" który specjalizuje się w wykonywaniu tzw.tango-nuevo oraz innych formacji grajšcych tango klasyczne. Jako solista i kameralista występuje w kraju i za granicš. Nagrywa dla radia i telewizji.
Chórek:
Wiktoria Kowalska adeptka sztuki aktorskiej w Teatrze Hothaus, wokalistka,
Przemysław Piskozub adept sztuki aktorskiej w Teatrze Hothaus, wokalista, ukończył studia licencjackie na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie.
O idei
Podwieczorne spotkania ze sztukš oparte o człowieka w działaniu bogate będš w spektakle teatralne, koncerty, kabaret, film, wernisaż, taniec, poezję, czytanie literatury oraz w wiele innych atrakcyjnych programów budowanych w oparciu o propozycje pasjonatów sztuki, którzy pragnš sprawdzić się na scenie po raz pierwszy lub podzielić się dotychczasowymi dokonaniami
Spotkaniom towarzyszyć będzie swobodna, ciepła atmosfera przy zapachu kawy, herbaty i słodkoci tak, aby sztuka spełniała swoje powołanie rozbudzajšc każdš nawet najbardziej wybrednš duszę. Klimat oscylujšcy pomiędzy upojnymi obrzędami ku czci boga wina, bachanaliami, a filozoficznš rozprawš na temat tożsamoci człowieka XXI wieku - po prostu dobra zabawa, przy której każdy będzie miał szansę oderwać się od prozaicznych problemów bieżšcego dnia.
Cykl podwieczorków został zapoczštkowany przez Jana Strycharza w pierwszych latach działalnoci Teatru Hothaus. Od 26 stycznia 2013 roku wznawiamy ideę jakš jest stworzenie wspólnej przestrzeni wypełnionej aktywnociš twórców zarówno zawodowych jak i amatorów a nader wszystko zapewnienie Państwu niezapomnianych doznań.
Miejsce: Teatr Hothaus ul. Babińskiego 29, budynek znajduje się na terenie Specjalistycznego
Szpitala im dr J. Babińskiego
Organizatorzy: Teatr Hothaus
W dniu podwieczorku opłata za wstęp 15 złotych. W cenie biletu serwujemy kawę, herbatę i ciasteczko.
Zapraszamy całe rodziny. Nastawmy się na duchowš ucztę !
Rezerwacje i informacje: arsharter@arsharter.pl, 606 603 560
|