Koncert Katarzyny Groniec - premiera płyty "Pin-up Princess"
Katarzyna Groniec – wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny! Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój.
„Pin-up Princess” – to siódma płyta Katarzyny Groniec, która ukaże się jesienią 2011 roku. Będzie to druga w jej dorobku płyta literacko-autorska. Muzykę skomponowali: Robert Szydło (towarzyszący jej od 3 lat artysta grający na gitarze basowej ), Piotr Dziubek (producent płyt „ Emigrantka „ i „Przypadki” ) oraz w znakomitej większości Wojciech Waglewski ,twórca i lider zespołu Voo Voo , autor wielu wspaniałych projektów muzycznych.
Po raz pierwszy Groniec używa brzmień gitarowych, piosenek opartych przede wszystkim na rytmie. Naturalność brzmienia podrasowana lekką elektroniką dodaje tekstom lekkości.
Tytułowa „ Pin-up Princess” ( muz. W.Waglewski, sł. Katarzyna Groniec)
Jestem niewinna
Niewinna jestem ja
To był ktoś inny
Ktoś inny tutaj spał
Jestem niewinna
Jak święty lilii kwiat
To był ktoś inny
Ktoś inny tutaj jadł
Jestem niewinna
Przysięgam z całych sił
To był ktoś inny
Ktoś inny tutaj pił…
Jestem bielutka
Bielutka jak nivea
Chodź krasnoludku
To ja twoja królewna
Chodź zatańczymy
Jak w musicalu z Garland Judy
Ja będę miła
A ty wypierzesz moje brudy
Jestem niewinna
W niewinność moją wierz
No przecież jestem
Twoją pin-up princess
Jestem niewinna
Przysięgam z całych sił
To był ktoś inny
Ktoś inny tutaj żył..
Spis piosenek:
1. już nie palę
2. kosmonautka
3. sofia loren
4. szeptunka
5. podaj dalej
6. stare babki
7. z nim śpię
8. gwiazdy bledną
9. wróć lubow
10. ruski
11. skleroza
12. dziurka od klucza
Biografia:
Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.
Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej.
W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.
Spektakle muzyczne:
* Nie opuszczaj mnie… - Piosenki Jacques`a Brela
* Trzy razy Piaf
* Piotruś Pan
* Opera za trzy grosze
* Cohen
* Mandarynki i pomarańcze
* Tango Operita: Szare
* Bagdad Cafe
Najważniejsze role telewizyjne:
* Wrota Europy – Niewidoma – 1999 - Wójcik Jerzy
* Przybysz z Narbony - Stryjkowski Julian - Beatriz żona Daniela 1997-04-21 – Teatr TV
* Kram z piosenkami - Schiller Leon - 1997-12-29 – Teatr TV
* Wieczory i poranki – Paweł Mossakowski – Monika - 1998-02-02 – Teatr TV
Dyskografia:
Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty. Pierwszy singiel promujący ten album nosił tytuł „Dzięki za miłość”. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w
2004 r. – dwupłytowy album „Emigrantka”, w 2007 roku „Przypadki”, we wrześniu 2008 roku pierwszą płytę koncertową „Na żywo”. 27 marca 2009 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miał premierę spektakl „Listy Julii” w tłumaczeniach Katarzyny Groniec, aranżacjach Łukasza Damrycha i Tomasza Kasiukiewicza. Premiera płyty „Listy Julii” miała miejsce 15 października 2009 roku.
|