Głos jest wizytówką naszego samopoczucia. Łączy nas z ludźmi i naturą, a jego moc dotyka ciała i ducha. Wydobywanie dwóch, a nawet trzech dźwięków w tym samym czasie wzbogaca nasze słyszenie i czucie. Z warsztatu może skorzystać każdy, bez względu na wiek, czy płeć. Twoje doświadczenie wokalne nie jest ważne. Jeśli umiesz mówić, nosisz najważniejszy składnik by zacząć przygodę.
Podczas zajęć poznacie europejski śpiew alikwotowy oraz techniki śpiewu gardłowego, których używają Inuici, Tuwińcy, czy Mongołowie. Praca z oddechem, odnalezienie głębokiego relaksu i naśladowanie natury pomogą nam jeszcze mocniej uwolnić głos. Pierwotne techniki śpiewu, z różnych zakątków świata, czekają na odkrycie.
Warsztat zawiera: relaksację (budowanie autorytetu ciała), ćwiczenia rozgrzewające, śpiew naturalny (zawołania), śpiew alikwotowy, śpiew gardłowy (kargyraa, khoomei, sygyt), śpiew inuicki (eskimoski), fry-singing, mantrowanie alikwotowe.
Prowadzący: Michał Esz Szerląg – nauczyciel, śpiewak, multiinstrumentalista. Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto). Od 10 lat prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab. Stworzył projekt Chadaanaa, w którym łączy głównie śpiew alikwotowy z instrumentami smyczkowymi. Nagrał 9 albumów przy użyciu wyłącznie głosu. Dwa najnowsze projekty, nad którymi pracuje to Shamani z Michaelem Jonesem i Do Boga z Katarzyną Brodą-Firlą. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez śpiew.
Czas trwania warsztatów: 4 godziny
Terminy: 1 lub 2 czerwca, w godzinach 12:00-16:00
Bilety: 180 zł – przedsprzedaż, 250 zł – w dniu warsztatów, dostępne na stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w siedzibie KFK
|