POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
13-12-2013     - 29-12-2013  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Bezpłatny audiobook z bajkami krakowskich artystów
miejsce:
Ikea Kraków
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
» Literatura
Znani krakowscy artyści i dziennikarze, m.in. Dorota Segda, Renata Przemyk, Adam Grzanka i Marek Balawajder napisali i nagrali bajki dla dzieci. Trafiły one na limitowaną płytę CD „Każdy pluszak to historia”, na której znajdziemy w sumie blisko 30 autorskich opowiadań znanych osób z całej Polski. Ten niezwykły audiobook można otrzymać bezpłatnie w IKEA Kraków we wszystkie grudniowe weekendy. Wystarczy tylko przyłączyć się do zbiórki pluszaków dla najmłodszych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Audiobook „Każdy pluszak to historia” i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia ratunkowego stanowi lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”, prowadzonej globalnie przez IKEA oraz organizacje UNICEF i Save the Children. W ramach projektu, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy edukacyjne dla dzieci (m.in. na rozwój szkolnictwa w Afryce) 1 euro od każdej zakupionej w IKEA pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych. Efektem ubiegłorocznej edycji było zebrane 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski.

W „pluszakową” kampanię IKEA (trwającą od 10 listopada 2013 roku do 4 stycznia 2014 roku) charytatywnie zaangażowało się ponad 30 znanych osób z całej Polski. Aby pomóc dzieciom, które wymagają interwencji pogotowia choć na chwilę zapomnieć o strachu i bólu, napisały one i nagrały bajki o pluszakach IKEA. W Krakowie Marek Balawajder stworzył i opowiedział historię Smoka Mlekopitka, który wyruszył na poszukiwanie mleka życia. Dorota Segda pokazała inne oblicze Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku - tak naprawdę miał on nie tylko ogromne zęby i oczy, ale i wielkie serce. Adam Grzanka opowiedział historię Kotki Miszta, która uratowała ludzkie emocje. Renata Przemyk napisała bajkę o wróżce, a blogerzy Lekko Stronniczy - o jednorożcu i smoku, którzy mimo różnic stanowili zgrany duet. Oprócz krakowskich artystów, bajki napisali i nagrali też m.in.: Ambasador Dobrej Woli UNICEF Małgorzata Foremniak, olimpijczyk Robert Korzeniowski, wspierający UNICEF od 2008 roku, oraz znane osoby z różnych miast w Polsce – Jolanta Kwaśniewska, Dorota Sumińska, Maciej Miecznikowski, Rafał Rutkowski (Warszawa); Alicja Janosz, Jerzy Skoczylas, Magdalena Kumorek (Wrocław); Jakub Koźba, Kamil Maćkowiak, Monika Kuszyńska, Natalia Jaroszewska (Łódź); Kasia Wilk, Małgorzata Ostrowska, Piotr Reiss (Poznań); Krzysztof Respondek, Marcin Wyrostek, Sabina Jeszka, zespół Myslovitz (Katowice); Julia Kamińska, Monika Pyrek, zespół Golden Life (Gdańsk).

- Aby dowiedzieć się, czy Smok Mlekopitek zdobył mleko życia, a Kotce Miszcie udało się uratować ludzkie emocje wystarczy w jeden z grudniowych weekendów (13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 grudnia) kupić dowolnego pluszaka IKEA i wrzucić go do specjalnego pojemnika znajdującego się na terenie sklepu przy bawialni dla najmłodszych - mówi Agata Czachórska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. - Wszystkie zebrane zabawki trafią do małych pacjentów przewożonych karetkami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób - dzięki bezinteresownemu wsparciu krakowskich gwiazd i naszych klientów - chore lub poszkodowane w wypadkach maluchy otrzymają pluszaki – dodała Agata Czachórska.
Miejsce:
Ikea Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury