Rozwój niemowlęcia nakierowany jest na dochodzenie do funkcji ruchowych poprzez stopniową koordynację poszczególnych partii ciała ze sobą, czego najdoskonalszą kulminacją jest stanie na dwóch nogach i ruch chodzenia. Poprzez powrót do wcześniejszych ruchów postaramy się skoordynować ze sobą zapomniane lub wycofane partie ciała. Będzie to szansa ponownego przerobienia pierwotnych schematów ruchowych, rozluźnienia na co dzień spiętych partii mięśniowych oraz głębokiej relaksacji.
Rodzice niemowląt i małych dzieci, przyszli rodzice będą mieli możliwość zejścia na podłogę i tym samym lepszego zrozumienia perspektywy i dynamiki rozwoju własnych dzieci metodą swobodnej eksploracji w ramach własnych możliwości ruchowych. Ponieważ jako rodzice mamy wpływ na świadomość ciała i koordynację ruchową naszych dzieci, będzie to również sposób na kształtowanie pozytywnej z nimi relacji.
Warsztaty z ruchów niemowlęcych według metody Feldenkraisa w ramach Międzynarodowego Tygodnia Bliskości będą prowadzone w dwóch grupach:
• godz. 10.00-11.30 Ruch prymitywny ramienia i przygotowanie do turlania (lekcja również dla kobiet w ciąży)
• godz. 11.45-13.15 Wstawanie z pozycji leżącej na brzuchu
Prowadzenie: Kamila Wołoszyn-Moroz - nauczycielka metody Feldenkraisa i Child'Space.
Zajmuje się rozwojem ruchowym, sensorycznym i poznawczym maluchów. Prowadzi zajęcia indywidualne dla rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi oraz grupowe. Pokazuje rodzicom jak bliżej poznać własne niemowlę, nawiązywać z nim kontakt i w łagodny sposób, poprzez zabawę stymulować ich rozwój ruchowy. Skończyła 4-letni kurs zawodowy metody Feldenkraisa we Francji oraz 2 letnie szkolenie Child'Space w Amsterdamie. O tym wszystkim mogą Państwo przeczytać na jej stronach: www.studiometodyfeldenkraisa.pl, www.facebook.com/metodafeldenkraisa
Na warsztaty wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Organizatorzy krakowskiej edycji Tygodnia Bliskości:
Ekorodzice.pl
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
ARTzona
Informacje i zapisy:
Katarzyna Szczęśniak
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, Kraków
tel.: 692-452-217
e-mail.: k.szczesniak@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
|